Życie jest piosenką

 

Jacek CyganWydawnictwo ZNAK, Kraków – premiera książki 9 października 2014

Gdyby nie Jacek Cygan, polska muzyka nie byłaby taka sama.

Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką Jaka róża taki cierń, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że Czas nas uczy pogody, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy Wypili za błędy. Edyta Górniak ze swoim utworem To nie ja nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim C’est la vie, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas Łatwopalni. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, wzruszających piosenek Seweryna Krajewskiego i wielu innych artystów, ani Dyskoteki pana Jacka, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi.

Książka Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

Każda piosenka ma swoją historię, która często okazuje się zupełnie niezwykła. Każda rodzi się z przyjaźni tekściarza i wykonawcy. Książka Jacka Cygana jest więc przede wszystkim opowieścią o przyjaźniach, które zaowocowały legendarnymi utworami.

 

powrót do Książki